Radiovadāmie                    Traxxas Rustler mana pieredze, secinājumi.

                    19.04.2013.

                    Nu, tā, 2011. gada sākumā ieguvu šito aparātu, un tagad 2012. gadam noslēdzoties, varu dot rezumē par šitamējo.

                    Manis notjūnētais un apgreitotais TRAXXAS RUSTLER modelis tagad iztur gandrīz jebkādus netīšus sitienu un kūleņus, kas var rasties improvizētā apvidus (sniegs, dubļi, putekļi) vai asfalta trasē, kā arī detaļu dabīgais nodilums veidojas saprāta robežās. …Bet, ja pilnā ātrumā liksiet pret sienu vai ietves apmali un tādā garā, tad neglābs arī detaļas, pat, no tērauda….Tātad, nepieciešamais minimums:

  1. To modeli vajag pirkt bezsuku dzinēja komplektācijā, vai nekavējoties apgreitot oglīšu motora komplektu uz kādu, kaut vai, pašu lētāko bezsuku komplektu.
  2. Ja orģinālajā komplektācijā ir pults ar 27GHz raidītāju, to der nomainīt uz kādu 2,4GHz.
  3. Iegādāties vismaz divus vismaz 5000mAh ESC pieļaujama sprieguma akumulatorus un piemērot tiem šasiju un drošus stiprinājumus. Tas nodrošinās vismaz ~40 - 60min braukšanu.
  4. Virsbūves jumtam jāpiestiprina protektori (novērš skrāpēšanu, ja šļūc uz jumta pa cietu virsmu).
  5. Priekšējais atsitiena bamperis jānomaina pret citu elastīgu, izgatavotu no atsperu tērauda.
  6. Riteņu bukses jānomaina pret lodīšu gultņiem.
  7. Jāiegādājas rezervē diferenciālis ar pastiprinātiem zobratiem.
  8. Jāiegādājas rezervē stūres servomašīnītes zobratu komplekts.
  9. Visas tiltu daļas, izņemot plauktus, jānomaina uz alumīnija vai tērauda analogiem.
  10. Visām ar asīm sastiprinātajām tiltu detaļām jāizgatavo plastmasas bukses (sailenti).
  11. Aizmugurējo riteņu pusasis un kardāni jānomaina uz pastiprinātiem analogiem.

                    Tālāk tā visa detalizētāks pārstāsts + mani apsvērumi par citiem lietderīgiem, bet ne obligātiem uzlabojumiem.
                    Nu, ta’, mīlīši, varu izstāstīt, kas un kā tika uzlabots un pārveidots, līdz tas TRAXXAS RUSTLER modelis ieguva tādu kondīciju, ka atliek tikai braukt un pa laikam nomainīt ekspluatācijā, tikai, pamatoti izdilušās detaļas.
                    Lai raidītājā es varētu izmantot akumulatorus AA, nācās ar slīpmašīnas frēzi pults bateriju nišā izfrēzēt papildus gropes.
                    Lai nebūtu nepieciešamības lādēšanai izņemt no raidītāja akumulatorus, es raidītājā iemontēju štekera ligzdu lādētājam.
                    
Pats pirmais, ko man vajadzēja, veikala komplektācijā saņemtajam un nedaudz pabrauktajam modelim nomainīt, bija visu četru riteņu izdilušās astoņas bukses - pret astoņiem lodīšu gultņiem. Bukšu izmēri tieši atbilst gultņu izmēram.
                    Par cik, mani interesē pabraukāt arī pa asfaltu, un oriģinālās ALIAS riepas tam nav paredzētas, nācās pasūtīt otru riteņu komplektu ar asfaltam domātajām ANACONDA riepām.
                    Lai būtiski samazinātu virsbūves skrāpēšanos uz asfalta, jumtam piestiprināju divus protektorus.
                    Lai modeli labāk pasargātu, oriģinālo priekšējo atsitiena bamperi nomainīju pret pašizgatavotu - no tērauda celtniecības špahteles lāpstiņas.
                    Abos riepu komplektos ar caurumu sitēju izsitu četrus mazus caurumiņus, lai būtu kur notecēt riepās, nenovēršami, iekļuvušajam ūdenim.
                    Pasūtīju arī vairākus zobratu pārnesumu komplektus.
                    Iegādājos papildus akumulatorus un, šasijā noslīpējot liekās „ribas”, piemēroju šasiju akumulatoru izmēram. Orģinālo akumulatoru stiprināšanas mehānismu nomainīju pret „lipekļa” lenti.
                    Pat nelielā ekspluatācijas laikā jau konstatēju ievērojamu brīvkustību visu četru riteņu tilta augšējo atsaišu šarnīros. Nomainīju pret tjūnētām alumīnija atsaitēm ar lodveida šarnīriem. Drīz jau pēc kūleņošanas uz asfalta salauzu vienu priekšējo alumīnija atsaiti. Nācās izgatavot jaunas abas priekšējās atsaites - jau no tērauda.
                    Kūleņošanas rezultātā pa laikam tiltos lūza visas detaļas, izņemot tikai pašus plauktus. Nomainīju salūzušās detaļas pret tjūnētām no alumīnija.
                    Arī stūres servomotora zobrati reiz salūza, un man nācās tos nomainīt pret jauniem.
                    Reiz pat saliecu aizmugurējā amortizatora stieni. Tā radās iemesls pasūtīt arī izturīgākus amortizatorus, bet priekšai piemeklēju no citas firmas nedaudz garākus par oriģinālajiem, lai, pie vajadzības, klirensu būtu iespējams pacelt līdz maksimumam.
                    Pēc visai neilgas ekspluatācijas salauzu diferenciāļa zobratiņus, un man nācās nomainīt diferenciāli pret jaunu ar pastiprinātas izturības zobratiem.Par dzinēju un ESC ir atsevišķs stāsts, jo jauna RUSTLER ieguvējiem es tos ieteiktu uzreiz nomainīt pret bezsuku komplektu, vai to RUSTLER jau sākotnēji iegādāties bezsuku komplektācijā. Bet ...man diezgan ilgi bija interesanti ķēpāties ar tām ātri mirstošajām oglītēm. Domāju, ka oriģinālais suku motors kādu laiku kalpotu tikai tad, ja ar modeli īpašnieks apietos ļoti, ļoti maigi un uzmanīgi…


Uz sākumu

© Alnis Garkājis